عکسی از گالری

زبانبرای نمایش فیلم این افزونه را دانلود کنید

اُدیزم ( Audism) پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ، 24 شهریور 1393 ، 20:09

اُدیزم ( Audism)

تلفظ کلمه Audism

تلفظ کلمه Audism با قرائت به زبان فرانسه اُدیسم و با قرائت به زبان انگلیسی اُدیزم است . چون لغت اصلاً ساخته یک آمریکایی با زبان انگلیسی است قرائت آن به زبان انگلیسی یعنی تلفظ اُدیزم مرجّح است منتهی در دو دیکشنری انگلیسی American Heritage و Merriam Webster « ز » با کسره است و در دو مقاله یکی نوشته Susan F.Crirst و دیگری نوشته L.Bauman وH.Dirksen حرف « ز » ساکن است (O-Dizm).

آخرين ويرايش : دوشنبه ، 24 شهریور 1393 ، 20:20
 
تحریف تاریخ ناشنواها و ادامه کج روی پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 16 شهریور 1393 ، 07:17

تحریف تاریخ ناشنواها و ادامه کج روی

در ادامه غرض ورزی و کج روی گذشته در وب سایت یک ناشنوای عضو هیئت مدیره کانون ناشنوایان ایران نشریه به نام افق اندیشه اولین نشریه کانون ناشنوایان ایران معرفی شده است در حالی که با توجه به مقاله مندرج در صفحه 39 شماره 15 و 16 پاییز و زمستان سال 1384 مجله شکست سکوت کانون ناشنوایان ایران در طول موجودیت گذشته خود در دو دوره جداگانه دو نشریه به نام­های آوای سکوت و صدای ناشنوا داشته که هر کدام طی چند سال بطور منظم منتشر شده­اند البته از وب سایتی که بر خلاف بیانیه 20 می 2014 فدراسیون جهانی ناشنوایان سخنرانی در دفاع از زبان اشاره استاندارد شده را منتشر می­کند و مقالات دفاعی از این زبان مصنوعی را از سایت برنمی­دارد این بی پروایی در تحریف تاریخ ناشنوای کشورمان – که حاکی از ادامه غرض ورزی و کج­روی می­باشد – عجیب نیست.

 
انسان سازی پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
سه شنبه ، 4 شهریور 1393 ، 05:34

انسان سازی

ملّا و فقیه و صوفی و دانشمند / این جمله شدی ولیک آدم نشدی

شعر مذکور که از صفحه 73 کتاب امثال و حکم دهخدا نقل شده یادآور یک بیت شعر دیگر زیر و مکمل آن است:

عالم شدن چه آسان / آدم شدن چه مشکل

آخرين ويرايش : سه شنبه ، 4 شهریور 1393 ، 05:40
 
کارایی حیرت انگیز زبان اشاره طبیعی و یک پیشنهاد سازنده پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ، 23 مرداد 1393 ، 04:24

کارایی حیرت انگیز زبان اشاره طبیعی و یک پیشنهاد سازنده

· ره آورد ارمنستان اطلاعاتی از وضع ناشنوایان کشور ارمنستان بود که آقای اردوان گیتی با استفاده از زبان اشاره طبیعی در ارتباط با ناشنواهای ارمنستان در انجمن آنان در ایروان تحصیل کرده بود .

هفته قبل سه جوان ناشنوای ایتالیایی در اجرای یک برنامه سیاحتی خود بعد از توقفی در ایروان / ارمنستان به تهران آمدند . من دوبار آنها را دیدم . ارتباط آنها با خانواده ناشنوایم با زبان اشاره طبیعی بود و جریان گفتگو و تفهیم و تفاهم آنان با زبان اشاره طبیعی روان و بدون اشکال بود وقتی از آنها سئوال کردم در ایروان به انجمن ناشنوایان ارمنستان رفته­اند پاسخ آنها مثبت بود و اضافه کردند که در آنجا شنیده­ اند که اخیراً یک جوان ناشنوای ایرانی هم در ایروان بوده و با آنها دیدار کرده است که مقصودشان آقای اردوان گیتی بوده است . سئوالی را که قبلاً از اردوان پرسیده بودم و از این سه جوان ناشنوای ایتالیایی هم پرسیدم این بود که در تفهیم و تفاهم با زبان اشاره طبیعی اشکالی با ناشنواهای ارمنستان داشته ­اند ؟ جواب آنها هم مثل جواب اردوان منفی بود و با این تجربه مسلم است که این چند ناشنوای از سه کشور مختلف ارمنستان و ایتالیا و ایران با استفاده از زبان اشاره طبیعی اشکال ارتباطی با هم نداشته ­اند که این حاکی از کارآیی حیرت انگیز زبان اشاره طبیعی به عنوان پایه اشاره بین المللی می­باشد .

 
انجمن ناشنوایان استان مازندران پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 19 مرداد 1393 ، 17:06
انجمن ناشنوایان استان مازندران

تشکیل انجمن ناشنوایان استان مازندران با یکی شدن کانون ناشنوایان و انجمن خانواده ناشنوایان استان مازندران را به مسؤلان  محترم سازمان مذکور و جامعه ناشنوای مازندران به عنوان پیش آهنگان راه همبستگی کامل ناشنوایان ایران تبریک عرض میکنم و موفقیت آنان را در تلاش مستمر برای پیشرفت و تأمین حقوق ناشنواها آرزو دارم.

اردوان گیتی

۱۳۹۳\۵\۱۹

آخرين ويرايش : يكشنبه ، 19 مرداد 1393 ، 17:40
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 1 از 28

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز38
mod_vvisit_counterدیروز152
mod_vvisit_counterاین هفته519
mod_vvisit_counterاین ماه2817
mod_vvisit_counterکل بازدیدها133219

وبگاه قديم

http://www.jnpir.com/farsi