عکسی از گالری

زبانبرای نمایش فیلم این افزونه را دانلود کنید

کارایی حیرت انگیز زبان اشاره طبیعی و یک پیشنهاد سازنده پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
پنجشنبه ، 23 مرداد 1393 ، 04:24

کارایی حیرت انگیز زبان اشاره طبیعی و یک پیشنهاد سازنده

· ره آورد ارمنستان اطلاعاتی از وضع ناشنوایان کشور ارمنستان بود که آقای اردوان گیتی با استفاده از زبان اشاره طبیعی در ارتباط با ناشنواهای ارمنستان در انجمن آنان در ایروان تحصیل کرده بود .

هفته قبل سه جوان ناشنوای ایتالیایی در اجرای یک برنامه سیاحتی خود بعد از توقفی در ایروان / ارمنستان به تهران آمدند . من دوبار آنها را دیدم . ارتباط آنها با خانواده ناشنوایم با زبان اشاره طبیعی بود و جریان گفتگو و تفهیم و تفاهم آنان با زبان اشاره طبیعی روان و بدون اشکال بود وقتی از آنها سئوال کردم در ایروان به انجمن ناشنوایان ارمنستان رفته­اند پاسخ آنها مثبت بود و اضافه کردند که در آنجا شنیده­ اند که اخیراً یک جوان ناشنوای ایرانی هم در ایروان بوده و با آنها دیدار کرده است که مقصودشان آقای اردوان گیتی بوده است . سئوالی را که قبلاً از اردوان پرسیده بودم و از این سه جوان ناشنوای ایتالیایی هم پرسیدم این بود که در تفهیم و تفاهم با زبان اشاره طبیعی اشکالی با ناشنواهای ارمنستان داشته ­اند ؟ جواب آنها هم مثل جواب اردوان منفی بود و با این تجربه مسلم است که این چند ناشنوای از سه کشور مختلف ارمنستان و ایتالیا و ایران با استفاده از زبان اشاره طبیعی اشکال ارتباطی با هم نداشته ­اند که این حاکی از کارآیی حیرت انگیز زبان اشاره طبیعی به عنوان پایه اشاره بین المللی می­باشد .

 
انجمن ناشنوایان استان مازندران پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
يكشنبه ، 19 مرداد 1393 ، 17:06
انجمن ناشنوایان استان مازندران

تشکیل انجمن ناشنوایان استان مازندران با یکی شدن کانون ناشنوایان و انجمن خانواده ناشنوایان استان مازندران را به مسؤلان  محترم سازمان مذکور و جامعه ناشنوای مازندران به عنوان پیش آهنگان راه همبستگی کامل ناشنوایان ایران تبریک عرض میکنم و موفقیت آنان را در تلاش مستمر برای پیشرفت و تأمین حقوق ناشنواها آرزو دارم.

اردوان گیتی

۱۳۹۳\۵\۱۹

آخرين ويرايش : يكشنبه ، 19 مرداد 1393 ، 17:40
 
ره آورد ارمنستان پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 17 مرداد 1393 ، 09:56

10580740_10152619889553545_5552992773056600683_o

ره آورد ارمنستان

در طی مدت دوماه تعطیل تابستانی به ارمنستان رفتم و یک هفته را در ایروان مرکز ارمنستان گذراندم و در این مدت چند بار به محل انجمن ناشنواهای ارامنه رفتم و با ناشنواهای انجمن دیدار و گفتگو کردم اطلاعات زیر ره آورد این سفر می­باشد .

ارتباط من با ناشنوایان ارمنی با استفاده از زبان اشاره طبیعی بود و با وجود اختلاف در علائم اشاره به سبب یکسانی قواعد ساختاری دو زبان اشاره ایرانی و ارمنی تفهیم و تفاهم بطور کلی سهل و اسان بود .

 

آخرين ويرايش : جمعه ، 17 مرداد 1393 ، 10:17
 
فعالیتهای دانشگاهی در زمینه بعض امور ناشنواها پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
دوشنبه ، 13 مرداد 1393 ، 18:43

فعالیتهای دانشگاهی در زمینه بعض امور ناشنواها

سرکار خانم دکتر زهره قاری عضو هئیت علمی دانشگاه الزهرا و عضو هئیت اجرائی گروه مترجمان زبان اشاره ایرانی که چند سال است با حضور و سخنرانی در گردهم آئی های ناشنوایان کشورمان درباره زبان اشاره و فرهنگ ناشنوایان و امور ترجمه زبان اشاره و اجرای طرحهای پژوهشی در این باره به جامعه ناشنوای کشورمان خدمت کرده اند اطلاعاتی را در زمینه فعالیتهای مذکور برای این سایت ارسال داشته اند که با سپاس از ایشان ذیلاً نقل میشود.

اردوان گیتی

13 مرداد 1393

 
کارگاه دوستی و همبستگی و توقع بیجا پي دي اف چاپ پست الكترونيكي
نوشته شده توسط Administrator   
جمعه ، 10 مرداد 1393 ، 14:20

کارگاه دوستی و همبستگی و توقع بیجا

آقای اردوان گیتی در برنامه تجدید دیدار با دوستان برگزاری یک کارگاه آموزشی تحت عنوان کارگاه دوستی و همبستگی را هم ضمن آن منظور داشته بود. به تبعیت از دیدگاه فدراسیون جهانی ناشنوایان شعار کارگاه زبان اشاره طبیعی بود که با موضع گیری اکثریت هئیت مدیره کانون ناشنوایان ایران در حمایت از زبان اشاره استاندارد مغایرت داشت و با توجه به ابطال طرح مصوب هئیت مدیره قبلی درباره فعالیت شورای مترجمان زبان اشاره بوسیله هئیت مدیره کانون و بیانیه تیر 1393 هئیت مدیره کانون ایران درباره زبان اشاره امکان همکاری هئیت مدیره کانون و آقای اردوان گیتی به علت اختلاف نظر اصولی مذکور درباره زبان اشاره مقدور نبود و بنابراین توقع رئیس هئیت مدیره کانون ناشنوایان ایران که اردوان گیتی این برنامه را با موافقت و همکاری با هئیت مدیره کانون ایران برگزار کند توقع بیجائی است که درک آن توسط آقای رئیس کانون مشکل و بعید بنظر میرسد. در هرحال شکی نیست که اگر هئیت مدیره کانون ناشنوایان ایران صادقانه در موضع رعایت دیدگاه فدراسیون جهانی ناشنوایان درباره زبان اشاره قرار داشت و در خط اجرای این دیدگاه بود طرح برگزاری کارگاه دوستی و همبستگی با همکاری هئیت مدیره کانون و آقای اردوان گیتی تهیه شده بود و در محل کانون با حضور و شرکت تعداد زیادتری ناشنوا اجرا میشد. متاسفانه هئیت مدیره کانون ناشنوایان ایران در شرایطی است که ناشنواها را از شرکت و بهره گیری در یک چنین کارگاه آموزشی با استفاده از امکانات کانون محروم کرده است. ذیلاً گزارش اجمالی آقای اردوان گیتی از این تجدید دیدار و کارگاه دوستی و همبستگی ملاحظه میشود.

خسرو گیتی

آخرين ويرايش : جمعه ، 10 مرداد 1393 ، 15:04
 
<< شروع < قبلی 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 بعدي > پايان >>

صفحه 1 از 28

آمار بازدید کنندگان

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز102
mod_vvisit_counterدیروز188
mod_vvisit_counterاین هفته519
mod_vvisit_counterاین ماه2991
mod_vvisit_counterکل بازدیدها128746

وبگاه قديم

http://www.jnpir.com/farsi